DELUX - C BOM

16.000,00
Model/varenr.: WSHOP-13446
Lager:

TØLTSAGA DELUX 

Med DELUX er der kræset med komforten til rytteren. I denne sadel er der lavet et ekstra blødt og støttende sæde, på den populære C bom der samtidig giver en smal talje.

  • Dybt sæde med smal talje og EKSTRA blød polstring med dobbelt sadelklap
  • Softlatex paneler eller uld
  • Udskiftelige og justerbare knæpuder, hvor der kan skiftes mellem lange eller korte knæpuder for at få den mest optimale støtte til rytteren, ekstra knæpuder medfølger for merpris.
  • Lavet i kalvelæder i topkvalitet
  • C-bom med Udskifteligt kopfjern
  • Kan leveres med uldpaneler for 500,- kr i merpris.

Bom: C bom

Farve: Sort som standard. Kan bestilles i brun mv,

Lisbet Brandt juli 23, 2024

Da Peter foreslog mig denne sadel Delux ... tænkte jeg bare NEJ TAK ... den er bare for bred i sæddet og for lidt støtte osv. Men , den lå så GODT på min hest, at jeg blev nødt til at vælge den sadel, efter alt for megen søgning, og alt for mange penge brugt på sadler. I gennem et par måneders brug blev jeg ved med at drømme om en anden sadel, og gerne med smallere sæde, mere støtte osv. Men nu er jeg SÅ begejstret for sadlen. Glad for friheden i sædet, og anbefaler den (og Peters super vejledning) til andre.

Tilføj anmeldelse: